Print this page
četvrtak, 27 Decembar 2018 00:00

Ove 22 aplikacije mogu biti opasne, preporučuje se da ih brišete

Ocijeni...
(1 glasova)

android3Upravo je otkriveno da 22 aplikacije mogu da budu opasne po sve koji su ih instalirali na svoj Android telefon.

Iako izgledaju kao normalne Google Play Store aplikacije, one zapravo vrše kriminalne radnje u pozadini.

Istraživanje koje je sprovela kompanija Sonos identifikovalo je 22 aplikacije koje su preuzete sa Google Play Storea više od 22 miliona puta.

"Jedina stvar koju korisnici mogu da primijete jeste da ove aplikacije koriste znatno više interneta i troše više baterije nego što je to normalno", izjavili su istraživači.

Riječ je aplikacijama:

1. Sparkle FlashLight – com.sparkle.flashlight
2. Snake Attack – com.mobilebt.snakefight
3. Math Solver – com.mobilebt.mathsolver
4. ShapeSorter – com.mobilebt.shapesorter
5. Tak A Trip – com.takatrip.android
6. Magnifeye – com.magnifeye.android
7. Join Up – com.pesrepi.joinup
8. Zombie Killer – com.pesrepi.zombiekiller
9. Space Rocket – com.pesrepi.spacerocket
10. Neon Pong – com.pesrepi.neonpong
11. Just Flashlight – app.mobile.justflashlight
12. Table Soccer – com.mobile.tablesoccer
13. Cliff Diver – com.mobile.cliffdiver
14. Box Stack – com.mobile.boxstack
15. Jelly Slice – net.kanmobi.jellyslice
16. AK Blackjack – com.maragona.akblackjack
17. Color Tiles – com.maragona.colortiles
18. Animal Match – com.beacon.animalmatch
19. Roulette Mania – com.beacon.roulettemania
20. HexaFall – com.atry.hexafall
21. HexaBlocks – com.atry.hexablocks
22. PairZap – com.atry.pairzap

(Telefrag.rs)

Procitano 338 puta